خشکشویی آنلاین آریاخشکشویی آریا

شستن شلوار جین

شلوار جین بسیار محبوب است و بخش مهمی از کمد لباس همه افراد را شامل می شود، آن ها راحت و چند منظوره هستند و می توانید با پیراهن و ژاکت بپوشید و یا به طور تصادفی با تی شرت پوشیده شوند. بیشتر شلوارهای جین در درجه اول از پنبه ساخته می شوند، تا دوام داشته باشند و مدت زیادی با دقت و نگهداری مناسب، قابل استفاده خواهند ماند. یادگیری اصول اولیه نحوه شستن شلوار جین به حفظ و ماندگاری آن ها برای مدت ها کمک می کند.

روش صحیح شستن شلوار جین

روش های شستشو و تمیز کردن شلوار جین تان با ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی خود را برای دور ملایم یا حساس تنظیم کنید

برای اینکه شلوار جین خود را همان طور که خریداری کرده اید نگاه دارید، آن را درون کیسه ی پلاستیکی بگذارید، که باعث کاهش فرسودگی و پارگی شلوارتان می شود و اجازه می دهد رنگ ها و طراحی دست نخورده باقی بمانند و شلوار آسیب نبیند.

استفاده از یک پاک کننده مناسب

شستن شلوار جین به تنهایی یا با لباس های مشابه

شلوار جین خود را بیرون بیاورید. شستن شلوار جین موجب سایش بافت آن می شود، نه تنها مالش لباسها به همدیگر، بلکه مواد شوینده به همراه زیپها و دکمه ها نیز می توانند به رنگ و بافت پارچه آسیب بزنند. شلوار جین خود را در ماشین لباس شویی با شلوار جین یا لباس های مشابه قرار دهید.

توجه به برچسب روی شلوار هنگام شستشو

برچسب روی شلوار جین خود را بخوانید تا ببینید آیا نکته ای در مورد شستشوی آن وجود دارد که لازم باشد بدانید یا خیر.

بعضی شلوار جین ها بار اول باید به تنهایی و یا به ندرت شسته شوند، پس دقت کنید که دستورالعمل های مراقبتی توصیه شده را دنبال کنید.

شستن آن ها به سمت رو

قبل از قرار دادن شلوارها داخل لباس شویی برای کاهش احتمال از بین رفتن رنگ لباس ها بر اثر شست و شو، آن ها را برعکس کنید و بهتر است شلوار ها تا زمان خارج کردن از خشک کن برعکس بمانند.

همچنین باید تمامی زیپ ها و دکمه های شلوارها را ببندید.

آن را روی بند خشک کنید

از خشک کردن شلوار خود برای جلوگیری از آب رفتن و از دست دادن رنگ پارچه در درون خشک کن لباسشویی خودداری کنید.

اگر می خواهید شلوار جین تان را خشک کنید، آن ها را در یک دور حساس با حرارت کم در ماشین لباسشویی قرار دهید. آن ها را مرطوب بیرون بیاورید و اجازه دهید تا روی یک قفسه یا بند کاملا خشک شوند . همانطور که در بخش نکات خانه داری نمناک گفته ایم قبل از اینکه شلوار را روی بند بگذارید، لباس را بکشید تا از چروک شدن آن جلوگیری کنید .

شلوار جین خود را یک بار در سطح زانو جمع کنید و آن ها را بر روی یک طناب یا گیره لباس آویزان کنید ،تا خشک شود

منبع : نمناک