خشکشویی آنلاین آریاخشکشویی آریا

شستشوی لباس رنگی

پوشیدن لباس‌های رنگی جذابیتی خاص را به ظاهر افراد می‌بخشد. اما نگهداری و شستشوی این لباس‌ها نیاز به ترفند‌هایی دارد که از رنگ پریدگی و کهنه شدن آن بتوان جلوگیری کرد.

بسیاری از افراد تمایل دارند که در لباس‌های خود از رنگ‌های متفاوت و مختلف استفاده کنند. لباس‌های رنگی برای داشتن عمری طولانی‌تر احتیاج به مراقبت دارند. شست شوی لباس‌های رنگی از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است، زیرا در صورت شست و شوی نا مناسب لباس‌ها دچار رنگ پریدگی و فرسودگی شده و یا حتی به دیگر لباس‌ها رنگ می‌دهند. برای اینکه لباس‌های رنگی برای مدت طولانی زیبا، جذاب و خوشرنگ باشند باید اصولی را در شست شوی آن‌ها رعایت نمود. با شست شوی مناسب می‌توانید عمر لباس خود را افزایش دهید. شستن لباس‌های رنگی مختلف، ترفند خاصی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

اصول شست شوی لباس‌های رنگی

در مرحله اول باید لباس‌ها را با توجه به رنگ آن‌ها دسته بندی کنید. به این صورت که لباس‌های با رنگ‌های تند مانند آبی تیره، سبز پررنگ، قرمز و... در یک دسته و لباس‌هایی با رنگ روشن و پاستلی مانند صورتی، آبی آسمانی، لیمویی و ... رادر دسته دیگر قرار دهید. این کار به شما اطمینان خاطر می‌دهد که لباس‌های پر رنگ به دیگر لباس‌ها رنگ نمی‌دهند. همچنین برای دسته بندی لباس‌ها می‌توانید رنگ‌های قرمز و صورتی را در یک دسته و رنگ‌های آبی و بنفش را نیز در یک دسته قرار دهید.

در مرحله دوم باید لباس‌ها را پشت و رو نمایید. این کار کمک می‌کند که روی لباس شما در فرآیند خشن شست شو آسیب نبیند و همچنین با اینکار احتمال رنگ دادن لباس‌ها به یکدیگر کمتر می‌شود.

سومین مرحله انتخاب شوینده‌ای مناسب است. شوینده‌های مخصوص لباس‌های رنگی آسیب کمتری به بافت و رنگ لباس می‌زنند و از بور شدن آن جلوگیری نموده، درنتیجه برای لباس‌های رنگی مناسب‌تر هستند. توجه کنید که اگر لباس‌های شما کثیف و یا دارای لکه هستند از شوینده‌های معمولی که قدرت لکه بری بیشتری دارند استفاده کنید.

گام بعدی خواندن برچسب مراقبتی لباس است که در داخل آن قرار دارد. این برچسب‌ها به شما می‌گویند که دمای آب چقدر باشد و از کدام چرخه ماشین لباسشویی استفاده نمایید. معمولا برای شستن لباس‌های رنگی دمای آب باید پایین باشد، زیرا دمای بالا رنگ دهی لباس را بیشتر می‌کند.

با انجام مراحل بالا لباس شما آسیب کمتری می‌بیند و عمر طولانی تری می‌تواند داشته باشد. البته لازم به ذکر است که در بلند مدت لباس‌ها دچار رنگ پریدگی می‌شوند و نمی‌توان از آن جتناب نمود، ولی با رعایت نکات بالا و پرهیز از حرارت بالا می‌توان این زمان را به تعویق انداخت. همچنین توجه کنید که احتمال رنگ دادن لباس‌های نو بسیار زیاد است پس آن‌ها را به طور جداگانه بشویید. همچنین قبل از شست شو یک دستمال سفید مرطوب را روی لباس بکشید، اگر دستمال رنگی شد احتمال رنگ دادن لباس مورد نظر زیاد است در غیر اینصورت آن را با خیالی آسوده

منبع : پارسینه