خشکشویی آنلاین آریاخشکشویی آریا

لباس خود را سفید نگه داریم

لباس سفید همواره انسان را پاکیزه تر نشان میدهد اما سفید نگه داشتن لباس های سفید قدری دشوار است. برای سفید نگه داشتن لباس ها باید کارهایی را انجام داد و روشهایی را آموخت تا دیگر نگران لباس های سفید خود نباشیم. نکات زیر را در زمان شستشوی لباس های خود دنبال کنید.

راز سفید نگه داشتن لباس سفید را بدانیم

لباس سفید همواره انسان را پاکیزه تر نشان میدهد اما سفید نگه داشتن لباس های سفید قدری دشوار است. برای سفید نگه داشتن لباس ها باید کارهایی را انجام داد و روشهایی را آموخت تا دیگر نگران لباس های سفید خود نباشیم. نکات زیر را در زمان شستشوی لباس های خود دنبال کنید. با رعایت این چند نکته ی ساده بهتر از همیشه از لباس های خود مراقبت کنید.

پس از یک یا دو بار پوشیدن آن ها را بشویید

حتی اگر شما نبینید به مرور زمان آلودگی ها و تعریق بدن باعث می شوند لباس سفید شما زرد با خاکستری شود. باید قبل از جمع شدن آلودگی ها و این اتفاق لباستان را بشویید.

در اولین فرصت لکه ها را پاک کنید

لکه های غذا مانند کچاپ یا قهوه را سریعاً پاک کنید، اما برای لکه هایی که دیده نمی شوند هم، مانند لکه های عرق، باید همین کار را انجام دهید تا روی لباس ثابت نشوند. برای این کار یک پودر آنزیم دار را روی زیربغل لباس خود بریزید و بگذارید 15 دقیقه بماند. سپس آن را داخل لباسشویی انداخته و بشویید.

همیشه لباس های سفید و رنگی را جدا کنید

این برای همه ی شما مشهود است، اما باید بدانید اهمیت بسیار زیادی دارد. این کار یک باید است.

از پودر دارای سفیدکننده استفاده کنید

از محصولات دارای سفیدکننده استفاده کنید. این محصولات سفیدی لباس شما در زمان شستشو را سفیدتر می کنند.

در اندازه ی ماده ی شستشو دقیق باشید

مصرف زیاد یا کم از پودر می تواند پارچه ی شما را خاکستری و کثیف باقی بگذارد. علت آن است که ماده ی شوینده لایه ای روی پارچه و آلودگی ها ایجاد می کند، در نتیجه لکه ها گیر افتاده و از بین نمی روند. دستورالعمل روی محصول شوینده را دنبال کنید.

لباس را مطابق دستورات اتیکت آن خشک کنید

خشک کردن بیش از اندازه ی لباس باعث می شود لباس شما قدیمی و کهنه به نظر برسد. تنظیمات ماشین لباسشویی خود را مطابق اتیکت لباس قرار دهید. می تواند از حالت اتوماتیک استفاده کنید تا خشک کن هر زمان که حس کرد لباس شما خشک شده است کار خود را متوقف کند، نه هر وقت که زمان آن تمام شد.

منبع : نمناک